Polskie plannery na 2018 rok - 5 najpiękniejszych

Od dwóch lat staram się zrobić subiektywne zestawienie plannerów na kolejny rok.

via: Pixabay

Jeśli masz ochotę, zerknij na poprzednie wpisy:
1. 6 polskich plannerów na 2017 rok
2. Inspirujące polskie kalendarze i plannery na 2016 rok

albo od razu kliknij dalej, żeby sprawdzić, co polecam na przyszły rok.

Zestawienie ułożyłam w kolejności alfabetycznej. Przy każdym plannerze postarałam się napisać, czym się wyróżnia od pozostałych. Z reguły podstawy są takie same - w końcu kalendarz ma być kalendarzem, a planner ma mieć miejsce do zaplanowania dnia. Każdy z poniższych produktów jest jednak w jakimś aspekcie wyjątkowy. 
Wszystkie jednak charakteryzują się niebywałą elegancją i wytwornością. Są piękne i z przyjemnością pochwalisz się którymkolwiek z nich, wyjmując go z torebki, czy kładąc na biurku.  
Ponieważ Instagram to miejsce, gdzie można zachwycać się tymi pięknymi kalendarzami, to przy każdej pozycji zamieszczam link do ich profilu na Instagramie. 

1. GlamPLANNER

Jest to nowość na rynku, planner przeznaczony dla kobiet. Jak wskazuje nazwa - wyjątkowo wytworny i efektowny planner w dwóch kolorach: pudrowym różu i popielatej szarości, oba ze złotymi tłoczeniami i okuciami: Jak widać na zdjęciu, jest dość gruby - ma 384 strony, ponieważ każdy dzień jest na osobnej stronie. Kalendarz jest w twardej oprawie z okuciami, a kartki są zszywane - czyli jest bardzo trwały i odporny na zniszczenia i zabrudzenia.
Poza tym jest sporo ciekawych funkcji, których nie widziałam nigdzie indziej - pomaga śledzić ilość wypitej wody w ciągu dnia, aktywność fizyczną, postępy w różnych wyzwaniach.

via: GlamPLANNER

FAKTY:

Format: A5
Liczba stron: 384
Kolor: pudrowy róż, popielata szarość
Cena: 139 złotych.
Koszt dostawy: Bezpłatnie

2. Norinommo

Te plannery już polecałam w ubiegłym roku. Cały ten rok używałam plannera CEO dziennego. Co mnie urzeka w tych kalendarzach to ogromna precyzja ich projektu. Tu wszystko jest przemyślane - jest spis treści, jest miejsce na to, o czym tylko pomyślisz. 
via: Norinommo

Strona internetowa podaje precyzyjne informacje - jako jedyna podaję np. grubość plannera (co jest akurat dla mnie istotne). Na jednej stronie fenomenalnie rozpisane są różnice pomiędzy różnymi modelami (nie muszę skakać pomiędzy zakładkami, żeby porównać czy się one między sobą różnią). Plannery są wyposażone w wiele funkcjonalnych tabel, rubryk, także dla osób, które wiedzą jak zarządzać czasem i projektami (albo chcą się tego nauczyć) - jak choćby macierz Eisenhowera. 

Sam wygląd kalendarzy jest minimalistyczny i elegancki. Okładka jest twarda i bardzo trwała, nic się nie niszczy. 

FAKTY:

Format: B5
Liczba stron: 280 (tygodniowy) - 594 (dzienny)
Kolor: wersje czarny, granat, szary, cafe latte
Cena: 109 (tygodniowy) - 129 (dzienny) złotych.
Koszt dostawy: 15 -18 złotych

3. Powidoki 

Okładki tych plannerów według mnie wyglądają jak kolekcjonerskie wydania tomików poezji. Dodatkowo są zabezpieczone grubą, tekturową okładką zabezpieczoną aksamitną folią i metalowymi narożnikami z w kolorze złota.  
via: Powidoki
Wnętrze to każdy dzień na osobnej stronie. Wzbogacone o miejsce na wyrażenie wdzięczności za wydarzenia w ciągu dnia oraz na ogromną ilość cytatów polskich twórców (ponad 350 cytatów m.in. Hłaski, Miłosza, Musierowicz, Osieckiej, Szymborskiej, Tyrmanda). 
Firma oferuje też "skórki" na MacBook - można dopasować do kalendarza swój komputer. 

FAKTY:

Format: A5
Liczba stron: 402
Kolor: wersje marmurowe: róż, biały, czarny, wersje saffiano: pudrowy róż, bordo,
Cena: 109,90 złotych.
Koszt dostawy: 15 złotych

4. Simple Calendar 2018 i Simple Planner 2018

To elegancki i stylowy kalendarz lub planner (zależnie od wybranej opcji). Tak jak GlamPLANNER jest wytrzymały na zniszczenia (twarda okładka, metalowe okucia, szyte strony):
via: Simple Planner
Wnętrze, zależnie od wybranego modelu, obejmuje albo cały rok (kalendarz) albo 6 miesięcy (planner). Wersja 6 miesięczna jest zdecydowanie cieńsza, a co za tym idzie - lżejsza (jeśli zamierzasz nosić planner w torebce, to nie jest to bez znaczenia).


FAKTY: 

Format: A5
Liczba stron: 336 - 404
Kolor: różowy / miętowy / czarno - biały  / beżowy
Cena: 79 zł - 109 zł
Koszt dostawy: 15 zł

5. Wonder Planner Są trzy modele - dzienny kalendarz (każdy dzień na osobnej stronie), tygodniowy kalendarz (tydzień na dwóch stronach) oraz tygodniowy kalendarz-notatnik (tydzień na jednej stronie, obok cała strona na notatki).
via: Wonder Planner

Wszystkie modele mają wygodną spiralę, która pozwala złożyć kalendarz w poręczny sposób.

FAKTY: 

Format: nietypowy - 21x18 cm.
Liczba stron: 410 (dzienny), 210 (tygodniowe modele)
Kolor:  duży wybór (fioletowe kropki, niebieskie prążki, liście, piksele)
Cena: 79 - 109 zł
Koszt dostawy: 10-18 zł


Który podoba Ci się najbardziej? Kupujesz w ogóle takie papierowe kalendarze, czy wolisz jednak wersje cyfrowe? 

Komentarze