Inspirujące polskie kalendarze i plannery

Zbliża się nowy rok, a co za tym idzie - kupowanie kalendarzy. 
Ja kocham różnego rodzaju kalendarze i nie mogąc się doczekać, dwa miesiące temu kupiłam sobie organizer. Jest to organizer tygodniowy, który wypełniam według własnego systemu kolorystycznego. 
Ostatnio jednak trafiłam na wiele ciekawych pozycji na polskim rynku - zarówno kalendarzy, jak i plannerów, które dzisiaj pokażę. Może Ci się przydadzą, spodobają, a może kupisz komuś w prezencie?
Plannery do mnie mocno przemawiają, bo pozwalają na elastyczność i dają swobodę w wypełnianiu. Ponadto te, które zobaczysz poniżej, są pięknie wykonane - mają fenomenalne projekty graficzne, a także są pełne motywujących cytatów. Warto mieć pozytywną myśl na podorędziu. 

Czym różni się kalendarz od plannera? Kalendarz ma podział na 365 dni (w różnych układach) i każdy dzień ma swoje ustalone miejsce i datę. W plannerze sama ustalasz sobie miejsce na konkretny dzień - jeden może zająć dwie strony, a inny tylko pół strony. Planner można więc zacząć uzupełniać 1 stycznia ale i 12 kwietnia, czy w inny dowolny dzień. Jeśli masz okres, który jest wolny od planowania - na przykład wakacje - to w plannerze po prostu nie planujesz, a w kalendarzu zostają nie wypełnione dni. 

Kalendarze

INSPI planner

mimo nazwy, jest to kalendarz dzienny. Każdy miesiąc poprzedza 10 pomysłów na jego spędzenie. Dodatkowo w kalendarzu znajdują się inspirujące cytaty. Mnie bardzo podoba się okładka - jest czarno miętowa, i takie jest też wnętrze. Można też zamówić inną okładkę, ilustrowaną przez Annę Halarewicz. 
Cena: 94 zł / 108 zł (w zależności od okładki)

Kalendarz z rysunkami, które inspirują

ostatnio bardzo modne są kolorowanki dla dorosłych. Podobno uspokajają skołowane nerwy, a te obrazki dodatkowo mają za zadanie inspirować. 
Cena: 16,65 zł. 

Kreatywnik IMOMO:

Kalendarz przepięknie wydany, zaprojektowany zgodnie z metodą design thinking. Każdy tydzień jest na dwóch stronach, każdy ma swoją tematykę (na przykład tydzień rozumu), i adekwatne inspiracje. Okładki są w czterech różnych kolorach:
Cena: 49 zł

Plannery

Pani swojego czasu

Ola Budzyńska, czyli Pani Swojego Czasu zaprojektowała planner, który pozwala każdej z nas zostać panią swojego czasu. Planner składa się z 3 zeszytów formatu zeszytowego (A5), po 200 stron każdy (każdy z nich ma wystarczyć na 2 miesiące codziennego planowania). W środku są sekcje podziału na miesiąc, tydzień, dzień, motywujące cytaty i porady Pani Swojego Czasu. Planner teraz można kupić w przedsprzedaży (wydruk będzie w grudniu) - dla siebie, lub dla kogoś na prezent. 
Cena: 98 zł

Happy Planner

w zależności od edycji (Week edition, 100 days edition, Day edition) - może to być typowy kalendarz, lub planner. Każdy dzień ma: inspirujący cytat, miejsce na priorytety i dzienne wydatki, harmonogram, listę spraw. Dzięki niemu nie zapomnisz zrobić czegoś dla zdrowia, codziennej przyjemności ani wyrazić wdzięczności za to, co Ci się przydarzyło. (wnętrze plannera można obejrzeć tutaj). Na stronie Happy Planner możesz kupić także upiększające planner naklejki. Dostępny jest w czterech różnych okładkach:
Cena: 109 zł (wydania: 100 days i week edition) / 119 zł (Day edition)

Planner Points of You:

Planner dostosowany specjalnie do metody rozwoju osobistego Points of You (więcej na jej temat przeczytasz na stronie HPR Group). Poza standardowym miejscem do planowania, zawiera on też karty i plansze do gry Points of You, cytaty, opowiadania i budzące kreatywność pytania. 
Cena: 154 zł

A na koniec podzielę się linkiem do bloga, który pokazuje jak pięknie prowadzić planner / organizer / kalendarz. Można zrobić przepiękne dzieło sztuki, motywację, pamiętnik, radosną inspirację! Zajrzyj na Projekt Planner, gdzie możesz kupić także przepiękne organizery w radosnych kolorach, oraz wiele akcesoriów do własnego przyozdobienia kalendarza.
 A Ty używasz kalendarza papierowego?
Może znasz jakieś inne przepięknie wydane, lub wyjątkowo inspirujące kalendarze, czy plannery?

*zdjęcie via PicJumbo

Komentarze