Ubraniowa katastrofa - jak elegancko zwrócić uwagę?


Plama na koszuli? Rozpruty szew przy marynarce? A może potargane włosy?
Zwykle nie zwracamy ludziom uwagi na niedociągnięcia lub uchybienia w garderobie. Prezesowi jednak nie wypada wyglądać na spotkaniu nieelegancko. Powinnaś mu powiedzieć o wszystkich niedociągnięciach w wyglądzie Prezesa, które widzisz. W jaki sposób zwrócić mu uwagę?

Bądź spostrzegawcza

Przede wszystkim zacznę od tego, że powinnaś mieć baczenie na Prezesa. Bez niegrzecznego gapienia się, uważnym okiem powinnaś otaksować jego wygląd - rano, po śniadaniu, po lunchu, po herbacie, kawie. Każdemu zdarzają się wypadki, polanie się napojem, ukruszenie sobie ciastka na spodnie itd. Ważne jednak, żeby to zauważyć i zwrócić uwagę.

Jak to zrobić? 

Ważne jest, żeby powiedzieć to w cztery oczy, bez świadków. Prezes będzie mógł wtedy szybko przebrać się w awaryjne ubranie. Możliwe, że uda się tak, żeby nikt prócz nas nie zauważył uchybienia. 

Prezes jest na spotkaniu. 
Spotkanie jest w toku, do końca jeszcze dużo czasu, Ty podajesz dokument do podpisu i zauważasz u Prezesa rozdarcie w koszuli? Mam dwa sposoby:

  • wchodzę raz jeszcze na spotkanie z karteczką, na której piszę: Panie Prezesie, ma Pan rozdarcie na koszuli tu i tu. Podaję, mówiąc, że to pilna sprawa. 
  • dzwonię do sali spotkań, zadaję pierwsze pytanie - czy mogę przekazać ważną informację, jeśli Prezes potwierdzi - przekazuję informację. 

Prezes przechodzi przez sekretariat.
Jeśli nie ma osób trzecich przekazuję informację, jeśli jest jeszcze ktoś w sekretariacie - mówię, że muszę coś przekazać, wchodzę do gabinetu i wskazuję na mankament. 

Prezes jest sam w gabinecie.
Wchodzę i przekazuję uwagę.

Każdy z nas powinien mieć zapasowe ubranie (koszulę, spodnie, spódnicę, żakiet). Nasza spostrzegawczość i zapasowe ubranie Prezesa to zgrana para. 

*zdjęcie via: Gratisography

Komentarze

  1. Zgadza się to bardzo wazne aby tak wazna osoba wiedziała, że na kimś tak ważnym jak asystsnt może polegać.
    A z ubraniem awaryjnym racja, powinien je miec każdy z ja sugeruje nawet dwa komplety w biurze włacznie z butami.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Z przyjemnością przeczytam Twój komentarz!