W co się ubrać na firmowe przyjęcie świąteczne?

U mnie w firmie jest dziś przyjęcie świąteczne. W co się ubrać???


To zawsze jest okazja, żeby ubrać się trochę bardziej elegancko niż na co dzień

Jeśli przyjęcie odbywa się w ciągu dnia pracy - można ubrać się trochę mniej wystawnie niż na wieczorne przyjęcie. O ile jednak nie idziesz na wypad w stylu sportowym (np. kręgle) z kumplami - to jednak postaraj się ubrać bardziej elegancko niż zwykle. To jest jednak wyjątkowa uroczystość, z podłożem mocno zakorzenionym w polskiej tradycji - warto więc podkreślić to ubiorem. 
Na dzień (u nas impreza odbywa się w godzinach pracy, wczesnym popołudniem) sugeruję sukienki i spódniczki z grubszych materiałów (jak wełna) oraz eleganckie bluzki np. jedwabne (mogą być oczywiście z innego materiału, jedwab jednak jest szlachetnym materiałem). Na wierzch możesz zarzucić żakiet lub kardigan. 
Ja bym chętnie wybrała jedną z tych sukienek:
Na wieczorne przyjęcie załóż raczej bardziej wyszukaną sukienkę w stylu koktajlowym. Na przykład takie:
Poza.pl 
Z żadnym z tych sklepów nie mam umowy na promocję, podobają mi się wyłącznie te fasony.

Pamiętaj - to nadal jest przyjęcie firmowe i pewne zasady nadal obowiązują:

  1. Nie odkrywaj za wiele ciała. Głębokie dekolty do pępka, suknie rozcięte w stylu Anji Rubik, przezroczysta bluzka, czy mini ledwie zakrywające pupę nie są odpowiednim strojem na takie wydarzenie. 
  2. Nie ubieraj się zbyt swobodnie i codziennie: trampki,dżinsy, krzykliwe wzory nie pasują do firmowego eleganckiego poczęstunku świątecznego. 
Masz w pracy imprezę świąteczną? Jeśli tak, to czy jest super elegancka, czy raczej na luzie?

*Zdjęcie via Flickr (CC 2.0)

Komentarze