Zabierz pudełko do pracy!

Często do pracy zabieram pudełko. Mój poprzedni blog był właśnie o tym (zerknij). Namawiam wszystkich do tego, aby zabierać ze sobą do pracy jedzenie własnoręcznie przyrządzone. Dziś u mnie:

To mieszanka sałat z pomidorkami (do niej wzięłam chleb, zapakowany osobno) oraz kasza jaglana (którą wielbię)


Zabieranie jedzenia do pracy ma same plusy, kiedyś o tym pisałam na Bento po polsku, ale warto o tym pisać jak najwięcej (poznaj też powody z portalu Bentomania):
1. Jest zdrowe
Wiesz, co jesz. Wiesz ile soli i cukru jest w produktach, które wkładasz do pudełka. Możesz kontrolować ilość kalorii, białka, węglowodanów i tłuszczów. To ważne nie tylko ze względu na diety, ale także ze względu na różnego rodzaju alergie pokarmowe.
2. Jest tanie
Taniej jest zabrać ze sobą śniadanie, niż kupić je w sklepie, w kantynie lub w przydrożnej budce z fast foodami.
3. Jest smaczne Do pudełka możesz włożyć to, co lubisz najbardziej. Jeśli lubisz schabowego, to pokrój go w paski, jeśli lubisz falafele, to włóż je do pudełka. To TY decydujesz, co zjesz na drugie śniadanie.
4. Jest wygodne
Zabierasz pudełko ze sobą - na piknik, w podróż, do szkoły lub pracy. Jesteś głodny - wyciągasz i zjadasz. Wygodnie i szybko. To jest prawdziwy fast food. Tylko zdrowy.
5. Koledzy zazdroszczą atrakcyjne pudełko, kolorowa zawartość, śmieszne buźki - to wszystko przyciąga spojrzenia. Jeśli lubisz być w centrum uwagi, lubisz zadziwiać i zaskakiwać znajomych, to rób bento! Oko znajomym zbieleje!
6. Oszczędzasz czas Czasem są szalone dni, kiedy nie masz czasu iść do toalety, ugryźć kanapki, lub podrapać się po nosie. Wybawieniem wtedy są pudełka pełne kęsów na jeden ząb. Kąsek jabłka, małe onigiri na jeden chaps lub koreczek owocowy, pozwolą odegnać głód a nie zabiorą zbyt wiele czasu.
Pod tym linkiem znajdziecie przepis na ekspresowe bento, a tu inne też super szybkie.
7. Daje Ci poczucie, że dbasz o siebie
Patrz punkt pierwszy.
8. Daje Ci poczucie niezależności
Nie zależysz od godzin otwarcia pobliskiego spożywczaka, sklepiku szkolnego czy bufetu pracowniczego. Nie musisz polegać na ich zasobach i asortymencie.
9. Pomoże wyrazić uczucie do bliskiej Ci osoby
Powiesz dziecku, że je kochasz i wspierasz, partnerowi (do wyboru: mężowi / żonie, narzeczonemu / narzeczonej, dziewczynie / chłopakowi, konkubentowi / konkubinie) życzysz miłego dnia i prześlesz całuski. Tutaj znajdziecie post o walentynkowych akcesoriach do bento, tutaj będzie serce z jajka, tu babeczki z curry i warzywami w kształcie serca, a tutaj serce z parówki.
10. Możesz się podzielić zawartością pudełka.
Przygotuj w pudełku kąski i wykałaczki - w szkole, na pikniku czy w pracy, możesz poczęstować znajomych. Może to być także sposób na poznanie jakiejś nowej osoby - poczęstujesz koreczkiem owocowym, zaczniecie rozmawiać - to może być znajomość na całe życie :)
Jeśli macie jeszcze jakieś powody, podzielcie się nimi :)

*zdjęcie mojego autorstwa, jeśli chcesz je wykorzystać, napisz do mnie: fiszermonika@interia.pl

Komentarze