Gdzie nauczyć się zasad savoir- vivre?

Sporo na tym blogu piszę o zasadach savoir-vivre, głównie w biznesowych sytuacjach. Gdzie jednak sobie przyswoić te zasady, takie stosowne zachowanie? Przeczytasz o tym poniżej.


Kindersztuba

z reguły to rodzice powinni nam wpoić zasady dobrego wychowania, odpowiedniego zachowania. Czasem jednak patrząc na rodziców i ich zachowanie obawiam się, że różnie z tym może być.

Obycie

Nic tak nie uczy zachowania jak praktyka. Częste bywanie w sytuacjach oficjalnych pozwoli nam przyzwyczaić się do pewnych zachowań, zdobędziemy dzięki temu doświadczenie.

Kurs on-line

Bezpłatny kurs znajdziesz na portalu Akademia Parp - kurs podzielony jest na moduły, przechodzisz test wiedzy na każdym z etapów a na koniec otrzymujesz certyfikat. 

Szkolenia

Na szkoleniach zdobędziesz wiedzę teoretyczną, przećwiczysz konkretne sytuacje, zapytasz w razie wątpliwości. Wiele instytucji oferuje takie szkolenia praktyczne, m.in.: 
 • Intermanners. Diplomacy & Business Training - czytelny harmonogram szkolenia. Szkolenia prowadzone są przez autorów bloga Intermanners, z którego artykułów także wiele się dowiesz na tematy dotyczące dobrych manier.
  Szkolenia w Warszawie i Krakowie. Cena 250 zł brutto za 8 godzin szkolenia. 
 • Szkoła Dobrych Manier - warszawska firma, która oferuje szkolenia o najróżniejszej tematyce, m.in. kurs kultury wina.
  Ciekawy program kursu etykiety w biznesie obejmuje 6 godzin szkolenia za 129 zł netto. 
 • GoWork - znany portal z opiniami na temat pracodawców ma w swojej ofercie także szkolenia, w tym szkolenia z zakresu savoir-vivre w biznesie. Zaletą tych szkoleń jest wiele lokalizacji, w których mogą się one odbyć.
  Cena 499 zł netto za 8 godzin szkolenia. 
 • European Academy of Diplomacy - pierwsza pozarządowa akademia dyplomatyczna z bardzo bogatą ofertą szkoleń, również w języku angielskim. Szkolenie w Warszawie.
  550 zł brutto za 1 dzień szkolenia (nie znalazłam dokładnej liczby godzin ani harmonogramu na stronie internetowej). 
 • Human Skills - przejrzysta i czytelna strona, jasno rozpisany program szkolenia.
  Szkolenie w Warszawie. Cena 690 zł netto za 7 godzin szkolenia. 

Większość firm oferuje szkolenia zamknięte dla pracowników jednej firmy, także z dojazdem. 
Ciekawa jestem - czy byłeś na takim szkoleniu? Czy widzisz taką potrzebę, żeby szkolić się z tego zakresu?

*Zdjęcie via Freestockphotos

Komentarze