Jakie buty nosić latem do biura?

Latem zmieniamy swoją garderobę dokumentnie. Te zmiany wymuszone są przez pogodę - trzeba ubierać się przewiewnie, aby wysokie temperatury nam nie przeszkadzały. Chciałam podzielić się z Tobą kilkoma poradami na temat letniego obuwia w pracy. W wielu biurach, instytucjach o sformalizowanym dress code nie wypada, a nawet nie można chodzić w sandałkach i klapkach. Co zatem nosić latem?
Zobaczysz moje propozycje głównie od polskich producentów, bo jeśli to tylko możliwe, to staram się kupować polskie produkty, w tym także i buty:

1. Naturalne obuwie skórzane
Materiał skórzany oddycha, dopasowuje się do nogi. Oczywiście noga także się poci, bo to jest naturalny mechanizm, ale poci się mniej. Sztuczne tworzywa powodują większą potliwość, ponieważ nie przepuszczają powietrza, ponadto sprzyjają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. 
Lasocki via: CCC


Pamiętaj też, że najlepiej mieć minimum dwie pary, tak aby nosić je naprzemiennie. Po dniu użytkowania powinny dzień odpoczywać. 


Latem zdecydowanie częściej noszę szpilki w kolorze nude - czyli w kolorze zbliżonym do koloru skóry. Noszę je częściej, bo latem nie zakładam rajstop, więc noga ma swój naturalny kolor, a taki but wydłuża nogi i pasuje do letnich kolorów.

Płaskie obuwie także polecam w wydaniu skórzanym, czasem trafiają się bardzo ładne modele z ażurowymi wycięciami, które dodatkowo zwiększają wentylację stopy.


2. Obuwie płócienne


W tym sezonie modne są espadryle, które z reguły mają płócienny wierzch. Takie obuwie jest lekkie, przewiewne, naturalne i nie powoduje powstawania przykrych zapachów. 

Ja jeszcze szukam najlepszego modelu, zarówno do chodzenia na co dzień jak i do pracy. W szukaniu modelu codziennego pomógł mi filmik Radzkiej:

Widziałam także już w sieci kilka modeli, które wydaja się być odpowiednie do pracy.
via: Espadryle.pl
3. Stopki

Te niepozorne skarpetki, szczególnie bawełniane, wchłaniają wilgoć potu, noga się w bucie nie ślizga i nie obciera. 
via: Marylin
4. Wkładki z węglem aktywnym
Węgiel aktywny neutralizuje powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Można je kupić w rozsądnej cenie w wielu sklepach obuwniczych i nie tylko (np. Deichmann). 
5. Dezodoranty / talki do stóp

Takie kosmetyki do stóp nie tylko hamują potliwość, przeciwdziałają obcieraniu stopy, ale ponadto perfumują zarówno but jak i stopę. Ja używałam bardzo przyjemnego, neutralizującego, sprayu z Avonu - Foot works 
via: Avon

Chcesz się mnie poradzić w sprawie butów, dopytać lub podzielić doświadczeniami? Napisz do mnie w komentarzu, lub na adres email - fiszermonika@interia.pl 

*zdjęcie tytułowe ze strony Pixabay

Komentarze