Jak zorganizować transport gościa z lotniska?

Na stanowisku asystentki niejednokrotnie muszę organizować transport gości z różnych miejsc odbioru do różnych miejsc docelowych. Czasem organizuję transport przez całą Polskę, zarówno dla jednej osoby jak i dla kilku. Chcesz wiedzieć w jaki sposób sobie radzę z organizacją przewozu gości? Przeczytasz moje porady poniżej. 
via: Pixabay


Współpraca z firmą TAXI

Poszukaj w ofertach firm taksówkarskich w mieście docelowym ofert transferu z lotnisk z całej Polski. Z reguły firmy taxi mają czytelny cennik dowozu gości z konkretnych lotnisk. Możesz spróbować negocjować te stawki, szczególnie jeśli nawiążesz stałą współpracę i podpiszesz umowę. 
Zalety takiego rozwiązania:
 • zlecam przejazd telefonicznie lub mailowo (ostatnio popularne są też aplikacje), szybko i sprawnie;
 • kierowca przyjeżdża eleganckim samochodem nieoznakowanym (bez plakietek taxi);
 • kierowca odbiera gościa z lotniska, bezpośrednio z hali przylotów, z tabliczką z imieniem gościa;
Firma, w której pracuję jest z Łodzi i ja z reguły współpracuję z Taxi 400, bardzo solidnym przewoźnikiem. Tak jak i większość firm taksówkarskich oferuje rozliczenie bezgotówkowe (na kartę płatniczą lub jakby kartę prepaid rozliczaną z dołu fakturą przelewową). 

Wynajem samochodu z kierowcą

Wynajmij samochód z kierowcą. Wiele firm oferuje takie usługi w dość korzystnych cenach (np. VIP Taxi Warsaw). Często masz możliwość rezerwacji takiego kursu on-line. Na takiej stronie w prosty i przejrzysty sposób rezerwujesz przewóz z punktu A do punktu B i od razu masz wycenę takiego kursu. W kilku prostych krokach:
 • wybierasz samochód
 • podajesz punkt początkowy
 • podajesz punkt docelowy
 • dostajesz wycenę kursu
 • rezerwujesz podając datę i godzinę kursu
 • wybierasz płatność: gotówką lub PayPal

Wynajem samochodu

Firm oferujących wynajem samochodu jest bardzo dużo. Najbardziej popularne są Hertz i Avis, ale inne firmy też są obecne na rynku zarówno polskim jak i zagranicznym. Jeśli gość ma prawo jazdy i jest skłonny jeździć sam to możesz mu wynająć samochód. Firmy te mają biura na lotniskach i dużych dworcach, ale także w centrach dużych miast.

Transfer osobowy 

Właściwie z każdego lotniska organizowane są przewozy osób busami do pobliskich miast. To z reguły najtańsza opcja dojazdu z lotniska do miasta. Zwykle na stronach lotniska są podane adresy stron internetowych firm oferujących takie dojazdy.

Organizujesz czasami transport dla gości firmowych? Z jakich wariantów korzystasz? Może masz inne pomysły jak przewieźć gościa z jednego miejsca do innego.

Komentarze

 1. Wczoraj skorzystałem z usług firmy www.h-c-r.pl - trzeba przyznać, że mają dużą flotę smaochodów!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Z przyjemnością przeczytam Twój komentarz!