Szlachetna Paczka w firmie

Pomaganie stało się modne i to mnie bardzo cieszy. W wielu firmach organizowane są różnego rodzaju działania mające na celu pomaganie innym. Od 19 listopada na stronie Szlachetnej Paczki znajdziesz listy rodzin z całej Polski, którym możesz pomóc, dlatego chciałam przybliżyć Ci tę akcję - może zorganizujesz zbiórkę 
Dziś piszę o akcji Szlachetna Paczka, ale planuję napisać w ogóle jak zmotywować pracowników do charytatywnych działań. Napisz w komentarzu, czy taki wpis byłby dla Ciebie ciekawy. 

Szlachetna Paczka to coraz popularniejsza ogólnopolska akcja charytatywna pomagająca bezpośrednio osobom niezamożnym. Kumulacja działań następuje właśnie pod koniec roku - na święta Bożego Narodzenia zbierane są artykuły do paczek.

Zorganizuj w swojej firmie akcję charytatywną - to bardzo zbliża ludzi do siebie. Niektórzy pracownicy kupią drobniejsze rzeczy, a na przykład Zarząd może kupić najbardziej kosztowne przedmioty. Przygotowanie paczki może być okazją do świetnej zabawy, wspólnie poczujecie, jak wiele radości jest w dawaniu.

Cały zamysł Szlachetnej Paczki polega na tym, że działający lokalnie wolontariusze zgłaszają do programu pomocowego rodziny, które pomocy potrzebują najbardziej. Właśnie teraz trwa praca wolontariuszy - wyruszyli do rodzin osobiście i sprawdzają teraz, kto potrzebuje pomocy i jakiej dokładnie pomocy. Opisują historie, które potem przeczytasz na stronie.
Darczyńca - osoba prywatna (tak, to możesz być TY), lub firma (na przykład TWOJA firma) może z listy rodzin wybrać tę jedną, której chce i może pomóc i przygotowuje dla niej paczki.

Od Weekendu Otwarcia, czyli od 19-20 listopada na stronach Szlachetnej Paczki pojawią się listy rodzin, które potrzebują wsparcia. Lista rodzin będzie dostępna pod TYM LINKIEM.

Baza rodzin na stronie Szlachetnej Paczki jest podzielona na województwa i rejony. Każdy rejon ma własny magazyn, czyli miejsce, gdzie w dniu finału należy zawieźć przygotowaną paczkę.

Najpierw należy wybrać na stronie swój rejon (rejony odpowiadają miejscowościom lub dzielnicom większych miast), a następnie na podstawie opisu wybrać w swoim rejonie rodzinę, której chcesz pomóc.

Żeby wybrać rodzinę musisz zarejestrować się w systemie internetowym. Jako potwierdzenie wyboru rodziny otrzymasz maila z niezbędnymi informacjami oraz danymi kontaktowymi do wolontariusza, który opiekuje się rodziną.

Jak wybrać rodzinę?

  • Jeżeli organizujecie zbiórkę artykułów do paczki w firmie – wybierzcie rodzinę, która zgłosiła sporo potrzeb - w dużej grupie będzie łatwiej spełnić ich marzenia, niż pojedynczym osobom. 
  • Wybierając rodzinę należy zwrócić uwagę na to, czy uda Ci się (albo Twojej firmie) zaspokoić wszystkie lub prawie wszystkie jej potrzeby. Z niektórych rzeczy na liście można zrezygnować, jeżeli nie są to produkty z listy najpotrzebniejszych rzeczy. Jednak w firmie warto się postarać, aby paczka była kompletna. 
  • Dodajcie od siebie coś ekstra - jakieś słodycze, kartkę napisaną własnoręcznie, cokolwiek, co sprawi, że paczka będzie miała dodatkową wartość dla rodziny i obudzi więcej emocji.
  • Jeżeli Wasza firma jest mała, albo za mało macie chętnych do udziału w akcji charytatywnej żeby uzbierać wszystkie artykuły z listy potrzeb - przeznaczcie dowolną kwotę na organizację projektu. Możecie pomóc SZLACHETNEJ PACZCE dotrzeć z pomocą do jeszcze większej ilości rodzin w potrzebie a numer konta jest pod TYM LINKIEM .
Czy zdarzyło Ci się kiedyś brać udział w tej akcji charytatywnej? A może w innej? Napisz jak wyglądają Twoje doświadczenia. 

Komentarze