RECENZJA: The Wish. Poradnik spełniania marzeń

Każdy chciałby chyba mieć poradnik jak spełnić marzenia. Typu: najpierw zrób to, potem to, a następnie to i voila!
I proszę - oto jest. The Wish. Poradnik spełniania marzeń jest do Waszych usług.
via: Muza S.A. 
Tytuł: The Wish. Poradnik spełniania marzeń
Autor: Bill Griffin
Wydawnictwo: Muza S.A.

Autor tej książki, Bill Griffin, jest założycielem startupu Crowdwish. Streszczając zasady - zbiera on marzenia, życzenia ludzi i stara się je spełnić. 
Ta książka to 99 najczęstszych marzeń wraz z krótkim wyjaśnieniem, jak postarać się je spełnić. 

To co robi autor, to podjęcie działania, nawet drobnego, będącego tylko krokiem we właściwym kierunku, aby spełnić życzenie. 

To co mnie się podoba w tej książce to fakt, że autor podejmuje próbę pomysłowego podejścia do spełniania swoich marzeń. To, że zachęca do działania, a nie do poddawania się biernemu narzekaniu 

Jeśli mnie się na przykład nie podoba to, że ludzie śmiecą na ulicach i w lasach, to powinnam coś z tym zrobić. Mogłabym na przykład zacząć aktywnie działać w celu uświadamiania o szkodliwości śmiecenia, uczyć dzieci prawidłowego zachowania się w lesie, zgłaszania miejsc nielegalnych wysypisk do urzędu... i pewnie jeszcze można wyliczyć kilka działań. 

Jest jeszcze jedna miła sprawa związana z tą książką - pod każdym z 99 przykładów jest podany adres email i informacja, że jeśli zgłosisz się pod ten adres to dostaniesz bezpłatnie jedną rzecz, która może Ci pomóc spełnić to konkretne marzenie - to może być biznesplan w formie pdf, to mogą być rękawiczki gumowe do zbierania śmieci z ulic, żelowe wkładki do butów (żeby móc nosić w komfortowy sposób szpilki). 

Do mnie też możesz napisać - fiszermonika@interia.pl - jeśli napiszesz mi o czym chcesz przeczytać na moim blogu, to i ja spełnię Twoje życzenie. 

Komentarze