Restauracje w Łodzi - na lunch biznesowy

Pisałam już o tym, jak zorganizować lunch biznesowy (TUTAJ znajdziesz ten wpis). Dziś chciałabym polecić Ci restauracje w Łodzi idealne na zorganizowanie takiego lunchu.
via: Pixabay

Polecam restauracje, które spełniają warunki opisane w powyższym wpisie, czyli:

Restauracja musi być dostosowana do okazji. Lunch biznesowy wymaga restauracji eleganckiej, ale raczej nie tak wykwintnej, jak na uroczystą kolację. Rekomenduję miejsca, w których byłam przynajmniej raz. Zwróciłam uwagę na:
  • obsługę: kelnerzy są schludni, dyskretni i profesjonalni;  
  • jedzenie: menu jest być zróżnicowane (jeśli gość jest wegetarianinem, powinien też mieć wybór); jedzenie powinno być elegancko podane, ale przede wszystkim smaczne i świeże
  • wystrój: eleganckie stoły z białymi obrusami i porcelanową zastawą zawsze robią dobre wrażenie; dodatkowo można wybrać miejsce ciekawe ze względu na usytuowanie lub widok (na przykład restauracja na ostatnim piętrze wieżowca z widokiem na miasto będzie nieprzeciętnym wyborem); Restauracja odpowiednia na business lunch ma stoliki oddalone od siebie tak, aby goście którzy siedzą przy nich, nie słyszeli nawzajem swoich rozmów; sala restauracyjna powinna być raczej jasna - półmrok jest dobry na romantyczną kolację;
  • czystość: zwróć uwagę, czy w restauracji jest czysto, czy podłoga jest umyta, stoliki są czyste, przyjemnie pachnie a kelnerzy są schludnie ubrani; 
  • dojazd i parking: goście do restauracji z reguły dojeżdżają samochodem, więc weź to pod uwagę. Dojazd powinien być dość łatwy a parking powinien być dostępny dla gości restauracji. 
Oto restauracje, które spełniają te warunki (w kolejności alfabetycznej):

Bawełna

via: Bawełna
Godziny otwarcia: cały tydzień od 11 do 23 (w weekendy dłużej)
Parking: ogromny i bezpłatny parking na terenie Manufaktury

Restauracja na rynku Manufaktury. Przestrzeń pofabryczna, z zachowanymi pięknymi oknami i surową cegłą. Restauracja jest piętrowa, więc miejsca jest bardzo dużo - pozwala to też rozsiąść w wygodnej odległości od innych gości. Wyposażenie, to proste drewniane krzesła i stoły.

Menu jest dość obszerne i zróżnicowane. Dania są podane sprawnie i estetycznie, a poza tym są bardzo smaczne. Restauracja w godzinach wieczornych jest bardzo oblegana, sugeruję rezerwować stoliki.

Motywy

via: Motywy
Godziny otwarcia: cały tydzień 12 -23 (w niedziele do 21:00)
Parking: na ulicy,

Restauracja mieści się przy łódzkim woonerfie przy ulicy Traugutta. Na samym woonerfie raczej trudno jest znaleźć miejsce parkingowe, prędzej przy ulicy Sienkiewicza, Narutowicza lub przy Łódzkim Domu Kultury, około 300 metrów od restauracji. To jest najsłabszy element tego miejsca. 
Restauracja jest w przytulnym, choć minimalistycznym stylu - proste krzesła i stoliki, pobielone ściany, miedziane lampy na długich sznurach.

Kuchnia została doceniona przez Gault&Millau - otrzymała w 2017 roku wyróżnienie w postaci jednej czapy. Na każdy tydzień są różne zestawy lunchowe, ale dostępne są także dania z karty (MENU). Mają do wyboru zarówno mięsa, jak i dania wegetariańskie. Podane w niebanalny sposób, na pięknej zastawie.

Przerwa

via: Jemy w Łodzi
Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku - od 8 do 17, w niedziele otwarte
Parking: Na ulicy Wólczańskiej parking płatny, a także dostępne dwa płatne strzeżone parkingi przeznaczone dla Synergii - wjazd od Wólczańskiej 135 i Wólczańskiej 143

To restauracja przy ulicy Wólczańskiej 128/134, w budynku biurowym Synergia. Bliskość budynku biurowego jest bardzo atrakcyjna - pracownicy mogą zejść na bardzo smaczny obiad i nie tracą czasu na dojazd, czy dojście. Latem restauracja wystawia stoliki na wewnętrzne patio, więc można zjeść obiad wygrzewając się na słońcu. Wnętrze jest utrzymane w ciepłych kolorach, stoliki i drewna proste i eleganckie.

Każdego dnia są inne zestawy lunchowe: do wyboru są dwie zupy, trzy dania główne (zawsze jedno jest wegetariańskie) i dodatki.

via: Jemy w Łodzi
Godziny otwarcia: 11:00- 22:00 (w weekendy dłużej
Parking: płatny, przy ulicy Roosvelta lub na parkingu pod budynkiem biurowym Orion

Restauracja mieści się przy tzw. Offie - czyli Off Piotrkowska. Wejście jest zarówno od strony Roosvelta ale i od strony Offu (gdzie latem rozkładane są stoliki na zewnątrz). Wnętrze jest przytulne dzięki drewnianym stolikom i krzesłom, oraz ławkom pod ścianami, przykrytym poduchami.

Menu Szklarni jest sezonowe, zróżnicowane, mięsne i wegetariańskie (przepyszne gnocchi buraczane). Dania są bardzo elegancko podane, a kelnerzy profesjonalni. 

Stare Kino by Antoine Lopez

via: Stare Kino

Godziny otwarcia: wtorek - niedziela od 8-22
Parking: ulica Nawrot
 
To restauracja w bramie przy ulicy Piotrkowskiej 120 mieszcząca się w hotelu Stare Kino. We wnętrzach pozostawiono charakterystyczną dla Łodzi czerwoną cegłę. Stoliki są jasne i proste, z malowanych na biało desek, w rozsądnej odległości od siebie, co pozwala na swobodne rozmowy. W końcu sali widać przeszkloną część kuchni. 
Menu jest dość krótkie, co pozwala dość szybko podjąć decyzję, dania jednak są wyrafinowane, zarówno mięsne jak i bezmięsne, podane w atrakcyjny sposób.

Nie byłam jeszcze w trzech, pasujących chyba na lunch, restauracjach: Gronowalski,  ZEL i Quale, ze zdjęć i recenzji wydają się być idealne na lunch biznesowy jak i na kolację biznesową. Jeśli się do nich wybiorę - to zaktualizuję informacje. 

Może polecasz coś jeszcze? Napisz w komentarzu - stworzymy listę łódzkich restauracji na lunch! Jeśli jesteś z innego miasta - też napisz, chętnie wypróbuję odwiedzając Twoje miasto. 

Komentarze