Jak zamieścić nekrolog w gazecie?

Pomimo tego, że nasze społeczeństwo wyrzuciło temat śmierci ze świadomości, to jednak nie zniknęła ona zupełnie. Nasi bliscy umierają i jest to związane z mocnymi emocjami i przeżyciami. W pracy kolegom po śmierci ich bliskich wypada osobiście złożyć kondolencje (pisałam o tym jakiś czas temu - jak składać kondolencje), kupić wieniec, być na pogrzebie lub zamieścić nekrolog (lub kondolencje) w gazecie.  
To nie pomaga w smutku, ale jest naszym wyrazem współczucia, żalu. Poniżej znajdziesz informacje jak zamieścić kondolencje w gazecie.
via: Wikipedia


Duże, ogólnopolskie gazety mają swoje specjalne rubryki przeznaczone na nekrologi. Na stronach tych gazet znajdziesz szczegółowe porady jak zamieścić nekrolog.  Nekrolog (to informacja o śmierci, zamieszczana z reguły przez osoby organizujące pogrzeb) lub kondolencje (wyrazy współczucia, zamieszczane przez bliskich dla rodziny zmarłej osoby) mogą pojawić się tylko w wydaniu papierowym gazety, lub też na stronach internetowych.

Na portalu Gazety Wyborczej możesz przesłać informacje do zamieszczenia nekrologu (kondolencji) na trzy sposoby:
  • mailem
    wypełniasz krótki formularz z danymi kontaktowymi oraz treścią nekrologu (lub kondolencji). W odpowiedzi również mailem, otrzymasz ofertę z wyceną i projektem nekrologu do akceptacji.
  • faksem
    drukujesz z internetu formularz zamówienia na nekrolog, wypełniasz go danymi (razem z informacją, czy chcesz aby ukazał się w papierowym wydaniu ogólnopolskim, lokalnym, czy także na stronach internetowych, możesz też wybrać elementy graficzne). Wypełniony formularz przesyłasz faksem na podany numer Biura Obsługi Klienta.
  • osobiście / telefonicznie
    Dzwonisz na podane numery telefonów Biura Obsługi Klienta, a sprzedawca pokieruje Cię już odpowiednio, zada konieczne pytania. 
Zamówienie prostych kondolencji / nekrologu w gazecie i na stronach internetowych kosztuje około 240 zł brutto. 
2.  Rzeczpospolita
Pod powyższym linkiem znajdziesz szczegółowy cennik i formularz do składania kondolencji lub zamieszczania nekrologu na stronach gazety Rzeczpospolita. 
Tutaj jest większy wybór wzorów graficznych, ale też koszt wynosi od 381 złotych brutto. 

Jeśli chcesz do mnie napisać - pisz tu w komentarzu lub na adres email: fiszermonika@interia.pl Komentarze